Wszystko jest energią

Co mi w duszy gra

Wszystko jest energią, a energia lubi konkret. Uświadomiłam sobie dzisiaj, że patrzę na obraz, który przez wiele lat był moim wielkim marzeniem, który starannie i dość dokładnie budowałam w myślach. Właśnie taki drewniany domek, z okiennicami, kwiatami na werandzie i kotem. I z kominkiem w środku. Długo nie wydawało mi się to możliwe, a te moje „mrzonki” były nawet jednym z argumentów do rozwodu 😉 Ale marzyłam mimo to i któregoś dnia mój tata taki właśnie domek zaczął budować, a ja wraz z nim. Tu i teraz stoję i patrzę na to, co od zawsze istniało w mojej wyobraźni, a teraz jest moją rzeczywistością.
Dzisiaj wiem już, że Wszechświat zawsze nas wspiera w drodze do tego, czego tak naprawdę, w głębi serca najbardziej pragniemy. Czasami droga do spełnienia marzeń jest pokręcona i zupełnie inna niż sami byśmy wybrali. Czasami wydaje nam się, że nie dostajemy tego, czego chcemy, ale tak naprawdę jest to efekt sprzecznych komunikatów, które wysyłamy w świat.
Wszystko jest energią. Są nią także nasze myśli, pragnienia i emocje. Mówi się „uważaj, o czym marzysz, bo może się spełnić”. Nie chodzi jednak o to, żeby nie marzyć, tylko żeby być w tym jak najbardziej konkretnym, aby potem nie zdziwiło nas to, co dostaliśmy. Nasza moc sprawcza jest ogromna, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że rzeczywistość, która nas otacza zaczyna się od myśli, które myślimy i emocji, które odczuwamy.